Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №4 "Ромашка" Центр розвитку дитини

 

«Чарівні мелодії зими»

Тема: «Чарівні мелодії зими».
 

Тематичне заняття для старшої групи
 

Мета: ознайомити дітей з музичними творами в яких відображена пора року зима. Звертати увагу на красу зимової природи. Відтворювати в рухах зимову прогулянку, сприяти розвитку творчих здібностей, вчити фантазувати, виявляти індивідуальність. Розвивати тембровий слух, почуття ритму, уяву, асоціативне мислення, здібність до вільних образних імпровізацій у танку та грі. Вдосконалювати співочі навички, вміння співати хором, розвивати увагу, пам ять, музичний слух, уміння ритмічно рухатися під музику.
 

Обладнання: портрет П.Чайковського, ілюстраціі зимової природи до творів П.Чайковського, мішечки з крохмалем, наголівник Снігова Баба.
Репертуар: вправа « Розповідь зимової історіі за допомогою рухів» муз. супровід на вибір музичного керівника.
Слухання звуків зими. Слухання творів П.Чайковського з циклу « Пори року» - «Грудень.Святки», «Січень. У каміна», «Лютий. Масляна».
Поспівка «На засніженім лужку».
Пісня «То сніжинки, мов пушинки» сл. Г.Бойка, муз. А. Філіпенка.
Танець «Метелиця» укр.нар. мелодія.
Гра «Снігова Баба"

Хід заняття.

Під маршову музику діти заходять до зали, утворюють коло.
Муз.керівник: Добрий день, діти! Скажіть,будь-ласка, яка пора року зараз на вулиці?( діти відповідають) Як ви здогадались?(діти відповідають) А зараз я вам розповім зимову історію і ми будемо відтворювати іі в рухах.
   Вправа «Розповідь зимової історіі за допомогою рухів»
Муз.керівник: А зараз я вам роздам мішечки зі снігом і ми з вами послухаємо ще одну розповідь.(діти стоять у колі, я роздаю мішечки)Коли я скажу «сніг, сніг» ви декілька раз нажмете на мішечок.
   Вправа «Слухання звуків зими»

Муз.керівник: В лісі на ялинці сніг, сніг. В лісі під ялинкою сніг, сніг. В лісі на гірці сніг, сніг. І на доріжках сніг, сніг. А в берлозі спить ведмідь, дуже голосно він хропить. Дуже страшно він хропить.(граю на кастаньєтах) Тихо по сніжку ідіть і ведмедя не будіть. Сніг, сніг.
Молодці, діти. Ви гарно допомагали мені, ми ніби насправді побували в лісі, почули, як рипить сніжок і навіть почули храп ведмедя.(забираю мішечки і діти сідають на стільчики)
Зима-чарівниця весела,білолиця рукавом повела – кучугури намела.
Закрутила завірюха і щипає ніс та вуха.
Нумо, швидше, дітлахи, одягайте кожухи!
Сніг літає і літає, всі доріжки замітає.
Землю килимком пухким укриває залюбки.
Ось такий гарний вірш про зиму написала поетеса В.Дворецька. Вона змалювала природу словами. А як змальовують природу композитори?(Звуками високими, низькими. Відтінками: тихо-голосно. Характером: весело-сумно. Темпом: швидкий-повільний) Зараз ми з вами послухаємо твори російського композитора П.Чайковського: «Грудень.Святки», «Січень. У каміна», «Лютий. Масляна»(діти прослуховують твори, називають і характеризують іх)
А тепер давайте розспіваємо свої голосочки.
Поспівка «На засніженім лужку»

Пісня «То сніжинки, мов пушинки»(працюємо над чистотою виконання, разом починати і закінчувати спів, співати весело почергово у повільному і швидкому темпі)

Муз.керівник: На попередніх заняттях ми з вами вчили танець «Метелиця». Ми танцювали, як сніжинки. Вітер дме на сніжинки і вони літають,створюючи різні візерунки. Давайте повторимо цей танець. (діти стають в коло)
                 

Танець «Метелиця»

  1. Діти ідуть по колу.
  2. Діти ідуть в протилежний бік по колу.
  3. Кружляють навколо себе.
  4. Вивернуте коло.
  5. Проходять у ворітця і йдуть по колу.
  6. Утворюють дві колонни і йдуть прочосом 2 рази.
  7. Утворюють два кола (велике й мале) і йдуть протиходом.
  8. Розбиваються на пари і кружляють «млиночком».
  9. Роблять одне велике коло – сходяться і розходяться.
  10. Присідають (сніжинки впали).

Муз.керівник: Молодці, діти. А зараз пограємо в гру « Снігова Баба» ( в колі)
Ми зліпили з снігу Бабу в п ять хвилин (2р.) Як назвать це диво сніжне, як назвать? Бабусю, як тебе звати? Снігова Баба Маруся! Ми до Баби близько-близько підійдем. Ій уклонимося низько й відійдем. Ми над бабою сміємось ха-ха-ха! Ой смішна ти наша Баба, ой смішна! Один, два, три, нас ти, Бабо, дожени! (біжать по колу і Баба когось ловить)

Муз.керівник: Наше заняття підійшло до кінця. Дякую вам ,що були веселими і активними.( під маршеву музику діти виходять із зали)