Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №4 "Ромашка" Центр розвитку дитини

 

«Музичний зоопарк». Тематичне заняття

Тема: «Музичний зоопарк». Тематичне заняття.
 

Мета: ознайомити дітей з музично-ритмічними рухами, які відображають рухи тварин: ходити, як коники, високо піднімаючи коліна і витягуючи носок, ходити, як ведмедики, перевалюючись з ноги на ногу, потім кружляючи. Виконувати танцювальний рух «стукати носочком», «стукати каблучком», при цьому тримаючи  спинку рівно і руки на поясі. Ознайомити  дітей з класичними творами, які відображають тварин. Навчати дітей співати пісні про тварин веселі та сумні за характером; танцювати сюжетний танець, відображаючи в рухах танцювальні образи «дівчинки і зайчика», отримувати задоволення від гри;  виховувати впевненість і дружні стосунки.
 

Обладнання: ілюстраціі « Їжачок», «Ведмідь», «Слон», «Акваріум». Морквинки для танцю.
Репертуар: вправа «Коник», «Ведмідь», «Стукати носочком», «Стукати каблучком».
Слухання. Д. Шостакович «Ведмідь», Д. Кабалевський «Їжачок», Сен-Санс «Слон», «Акваріум».
Поспівка «Зайчик», «Їжачок».
Пісня «Півникове горе» сл.А.Камінчук, муз. М. Ведмедері. «Зайчики» сл.Т. Майданович, муз.Л.Бутуханової.
«Танець дівчаток і зайчиків» муз.А.Філіпенка.
Гра «Жираф» К.Железнової.

Хід заняття.

Під маршову музику діти заходять до зали і утворюють коло.
Муз.керівник: Добрий день,діти! А зараз ми з вами будемо ходити, як коники, високо піднімаючи коліна (діти виконують під музику. Спочатку йдуть,а потім стукають «копитцем»).
Муз.керівник: Молодці. А тепер давайте покажемо, як ходять ведмедики. (йдуть, перевалюючись з ноги на ногу, потім кружляють) Молодці. А зараз під музику потанцюють наші носочки.Руки ставимо на пояс, ніжку виставляємо трохи вперед на носочок і стукаємо 8 раз правою ногою, 8 раз лівою ногою.(виконують) А тепер потанцюють каблучки. (так само: 8 раз правою ногою, 8 раз лівою ногою) Молодці. І під музику крокуємо на стільчики.
   Сьогодні на занятті ми будемо слухати твори про тварин. Я включу музику, а ви повинні впізнати,що за твір і назвати його.( діти називають муз. твори і характеризують їх за темпом, динамікою , висотою звуку,складають маленькі розповіді).
   А зараз розспіваємо свої голосочки. Заспіваємо поспівку «Зайчик»(співають) І про їжачка (співають).
   А зараз заспіваємо пісеньку про півника «Півникове горе». Якими голосочками будемо співати цю пісню? (Сумними) Чому? (Тому, що півник хворий, у нього болить горлечко) Так, наша пісенька сумна.(співаємо пісню 2-3 рази)
    А зараз заспіваємо веселу пісеньку «Зайці». Що роблять зайці? ( їдять моркву і високо стрибають) Давайте заспіваємо цю пісню веселими, дзвінкими голосочками, а в програші будемо плескати.(виконують пісню 2-3 рази)
   А ще ми з вами вивчали таночок «Дівчатка і зайчики». Хлопчики, запрошуйте дівчаток до танцю. (діти стають парами, дівчата тримають в руці паперову морквину)

  1. Пари біжать по колу
  2. Дівчата махають морквинами над головою, «зайчики» стрибають. Дівчата кружляють, «зайчики» плачуть.
  3. Дівчата біжать по колу – рука з морквою відведена назад, «зайці» доганяють – плескають, витягнувши руки вперед.
  4. «зайці» присідають, дівчата їх годують.
  5. Стоять в парах руки на поясі і стукають носочком 8 раз правою ногою, 8 раз лівою ногою.Кружляють «човником».
  6. Дівчата віддають моркву «зайчикам» і плескають, «зайчики» радісно стрибають.
  7. Парами біжать на місця.

Муз.керівник: А зараз ми з вами пограємось у гру «Музичний зоопарк».Яких тварин ми побачимо у зоопарку? (жираф, слонів, курей,зебр)( Під спів пісні діти виконують відповідні рухи, зображуючи тварин).
   Діти, вам сподобалася гра? А що ще вам сподобалось на занятті?( відповіді дітей).Заняття закінчилось. До побачення.(під музику діти виходять із зали).