Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №4 "Ромашка" Центр розвитку дитини

 

«Неслухняні кошенята.»

 

Тема: «Неслухняні кошенята.»
     

Конспект сюжетного музичного заняття для дітей II молодшої  групи
               

 

Мета: Привернути увагу дітей до різноманіття звукових явищ у природі; формувати радісні відчуття від активної участі у різних видах музичної діяльності. Стимулювати у дітей слухову увагу і особистісне спілкування дитини з дорослим; закріпити навички виконувати під музику основні рухи (звичайний крок, стрибки на двох ногах і ходьба на пальцях, орієнтуватися у просторі під час руху). Використати на музичному занятті здоров´язберігаючі технології за методикою К.Железнової ( Розвиваюча гімнастика, пальчикові ігри ).Вдосконалювати співочі здібності (вміння співати без напруги, природним голосом, передавати настрій мімікою і рухами); залучати до повторення невеликих пісеньок, звуконаслідувань, віршованих рядків. Розвивати артикуляційний апарат та інтонаційну виразність мовлення, тембровий слух (високо – низько), чуття ритму, а також позитивне ставлення до сюжетних іграшок (зайчика, ведмедика); закріпити поняття величини (велика – маленька) і кількості предметів (багато – мало), частин тіла. Закріпити з дітьми елементарні правила безпечної поведінки.
Обладнання:Презентація «Ліс і його мешканці восени», наголівники котиків; наголівник зайчика,  брязкальця (за кількістю дітей), нетрадиційні шумові інструменти (султанчики, папір,зерно в коробочці, кіндери-маракаси),ІКТ.  .

Репертуар:

  • Вправа «Туп-туп», муз. К. Желєзнової ;
  • Рухова імпровізація «Кошенята»
  • Слухання музики: Колискова «Ой, коточок» укр.нар.мелодія
  • Вправа( розвиток тембрового слуху) „Кішка і кошенята”;
  • Гімнастика для язичка „ Смачне молочко”
  • Пісня «Зайчик» муз. К.Железнової;
  • Психологічне розвантаження «Звуки лісу» ;
  • Супроводження вірша грою на нетрадиційних музичних інструментах;
  • Пальчикова гра «Мишка та годинник» муз. К.Железнової;
  • Таночок „Брязкальця веселі”, муз. Ю. Рожавської;
  • Гра «Хитрий кіт» у.н.м.
Хід заняття.

     Діти з вихователем заходять до зали, яка являє собою куточок лісу. Стають в коло. Музичний керівник вітає дітей пісенькою.
Музичний керівник: Малюки, малюки,
Я усіх вітаю!
Голосно, весело
Пісеньку співаю: „Добрий день!”
Діти: Добрий день!
Музичний керівник: Як гарно ви привіталися, малята. Погляньте, скільки у нас сьогодні гостей. Давайте пошлемо й їм привітання і подаруємо свої ласкаві посмішки. (Діти вітають гостей.) Я дуже рада, що у вас такий гарний настрій і ви ним поділилися з усіма присутніми. Але, щоб настрій не зіпсувався, треба попрацювати і ручкам, і ніжкам, і голівці…

 

Вправа „Туп-туп” муз. К. Желєзнової

  • Ми ногами: туп-туп-туп
    Ми руками: плесь-плесь-плесь
    І туди, і сюди,
    Повернемся , як завжди. ( повороти тулуба)
  • Ми голівками кивнем,
    І руками ми махнем.
    І туди, і сюди,
    Повернемся , як завжди.
  • Пострибаємо легенько,
    І присядемо гарненько,
    І туди, і сюди,
    Повернемся , як завжди.

Музичний керівник: Молодці, добре впоралися із завданням. А тепер ми з вами перетворимось на маленьких кошенят ( одягають наголівники кошенят всім дітям )

 

Рухова імпровізація „Кошенята”.

Покажіть нам свої лапки,
В кожній лапці цап – царапки. (Почергово витягують руки вперед, роблять „кігтики”.)
Захотілось кошенятам
Хвостик й спинку показати. (Стати на коліна, зробити вигини спини)
Всі на килимок лягли –
Веселяться від душі. (Лежачи на спині, рухають ногами та руками.)
Музичний керівник: Втомились наші кошенята бешкетувати та позасинали, а щоб їм краще відпочивалося дамо їм послухати колискову.

 

Слухання музики: Колискова «Ой, коточок» укр.нар.мелодія

Музичний керівник: Прийшла Киця-мама ( вихователь) та покликала кошенят.
Киця-мама: Мяу-мяу! ( низький регістр )
Музичний керівник: А кошенята відповіли їй: мяу-мяу ( високий регістр )

Вправа „Кішка і кошенята” (на розвиток тембрового слуху).

(Музичний керівник пропонує малятам понявчати, як кошенята (у високому регістрі), потім –як киця ( у низькому регістрі).
Мама-киця:
Кошенята мої милі,
Може годі пустувати?
На стільці швидше сідайте –
Буду я вас частувати!
Діти маршем крокують на стільці.

Гімнастика для язичка „Смачне молочко”

Музичний керівник:
Киця діток полюбляла,
Молочком всіх частувала.
(Вихователь – киця „наливає молочка” дітям в долоньки – мисочки. Малюки вдають, що язичком п’ють молочко.)
Молочко смачненьке дуже, (діти облизують губи)
Ти погладь животик, друже! (гладять ручками животики.)
Кошенята як поїли,
Лапки й вусики помили. (Діти роблять вигляд, що вмиваються.)
Мамі „Дякую!” – сказали,
Міцно кицю обійняли. (Діти дякують киці і «обіймають» себе.)
(Вихователь – киця запитує дітей, чи сподобалося їм молочко кошенята. Діти: нявчать. Потім каже, що їй треба ненадовго піди з дому за гостинцями для них, а вони залишаються самі.)
Мама – киця:
Любі діточки мої,
Та дивіться ви мені
В ліс із двору не ідіть –
Заблукаєте в ту ж мить!?! (промовляє стурбовано і застережливо.)
Музичний керівник: А кошенята не послухалися своєї матусі і побігли до лісу гуляти.
(Діти зграйкою біжать на середину зали. На екрані з´являється картинка лісу).
Музичний керівник: Ось, кошенята, ви у лісі. Подивіться, скільки дерев! Як називається це дерево? (Ялинка.) А яка ялинка: велика чи маленька? (Маленька.) Скільки ялинок у лісі? (Багато.) А ось, подивіться, хто це ховається за ялинкою? Я вам загадаю загадку, а ви – відгадайте.
Я вухатий ваш дружок,
В мене теплий кожушок,
Куций хвостик, довгі вуха
І усіх-усіх боюся. Ой-ой-ой! ( Зайчик )
( На екрані з´являється фото зайчика )
Музичний керівник:
Нумо, зайчику вухатий,
Спробуй нам затанцювати.
Кошенята, допомагайте,
Дружно разом заспівайте!

 

Пісня „Зайчик” муз. К.Железнової

(Діти виконують пісню, імітують рухи зайчика. Чути шарудіння - зайчик зникає з екрану. Музичний керівник пояснює малюкам, що не треба боятися, так як в лісі існує безліч різних цікавих звуків; потім запрошує присісти на «трав»у і їх послухати.)

Слухання в запису звуків лісу.

Розповідь вірша з додатковим супроводом на саморобних шумових інструментів.(На екрані з´являється фото мишки серед сухих листочків )

 

Гра на нетрадиційних музичних інструментах ( супровід вірша )

Музичний керівник: Шарудить у нірці миша,
У норі немає тиші, - шу-шу-шу, шу-шу-шу. ( султанчик)
Може, миша там читає –
Книжки сторінки гортає? - Шу-шу-шу, шу-шу-шу. ( папірець)
Може, миша кашоваре -
Зернятка перебирає? - Шу-шу-шу, шу-шу-шу. (коробки із зернятками)
Може, з квітів та листочків
Плете донечкам віночки? - Шу-шу-шу, шу-шу-шу. (маракас-кіндери)
А тепер у нірці тиша...(прислухається)
Чи заснула в тиші миша? (ритмічно дихає носом)
Ось така шурхітлива історія ..
Музичний керівник:Дайте запросим мишку до гри .

 

Пальчикова гра «Мишка та годинник» муз. К.Железнової

(Чути гучний храп. Музичний керівник питає у дітей, хто б це міг бути (ведмедик) – на екрані бачимо фото сплячого ведмедика; музичний керівник пояснює, що ведмедик вже ліг спати на всю зиму, але передав для дітей веселі брязкальця для таночка).

 

Танок „Брязкальця веселі”, музика Ю. Рожавської.

Музичний керівник: Подивіться, навколо великий темний ліс, а ви маленькі без матусі, самі:Заплакали кошенята, як матусю відшукати?
(Діти – кошенята нявкотять, вдають страх і жаль. Чути голос киці – мами, яка гукає дітей, шукає їх і знаходить.)
Киця – мама:
Чому мої кошенята
Не послухалися матір?
В лісі, бачте, заблукали,
Додому дороги зовсім не знали.
Вас хтось ображав в темнім лісі чи ні?
Швиденько усе розкажіть ви мені.
Кошенята: Ні! Ми з мишенятами подружились!
Музичний керівник: Мишенята навчили наших кошенят грати у гру

 

Гра «Хитрий кіт»

Киця – мама:
Друзів хороших ви в лісі знайшли,
Але обіцяйте тепер ви мені:
Як тільки захочете в лісі гуляти,
Ви будете дозволу в мене питати! Обіцяєте?
Діти: Так!
Музичний керівник: А неслухняні кошенята знову стали слухняними малятами.
(Знімають у дітей з голів наголівники кошенят. Запитання до дітей про види музичної діяльності на занятті