Пилипчук Ніна Григорівна
Тема: «Що ховають коробочки?»
Інтегроване заняття з сенсорного розвитку та ознайомлення із соціумом для дітей інклюзивної I молодшої «Б»групи.
Асистент вихователя
Н.Г. Пилипчук
Мета: навчати дітей розрізняти на слух шуми, помічати істотні властивості
Предметів. Закріплювати знання назв кольорів (червоний, зелений), понять «великий-маленький». Зацікавлювати малят до створення колективної роботи. Розвивати мислення, просторові уявлення, дрібну моторику, координацію рухів пальців рук та вміння супроводжувати дії рухами, показом. Виховувати доброзичливість, дружні взаємовідносини.
Матеріали.
Демонстраційний: іграшкова мишка, торбинка з кольоровими коробочками (намистинки, гарбузове насіння).
Роздавальний : шнурівка, тарілочка, наголівнички «Мишка».
Хід заняття
Вихователь:
Усміхнуся небу,
Сонечку, хмаринкам.
Усміхнусь до тебе:
Усміхнусь, дитинко (називаю ім’я дітей).
- Малята, прислухайтеся, мені здається, що хтось шкрябає.
- Хто це може так шкрябати? (Мишка)
- По доріжці бігла мишка
І зустріла вона кішку.
Мишка за паркан сховалась,
Там торбинка показалась.
На плече її взяла
І малятам принесла.
- Що ж принесла нам мишка?
(Виймаю з торбинки коробочку, пропоную розглянути її і потрясти біля вушка).
Що чути? Давайте повторимо разом «ш-ш-ш».
(Відкриваючи коробочку і розглядаємо з дітьми намистинки, називаємо їх колір, форму, величину; висипаємо намистинки в тарілочку.).
- Здається ще щось є в торбинці. (діти заглядають і виймають ще одну коробочку).
- А що ж у цій коробочці?
(Пропоную потрясти біля вушка)
- Що чути? Так, це щось шумить. Але що це?
(Відкриваємо коробочку і роздивляємось гарбузове насіння: тактильність, їстівність, форму і висипаємо в тарілочку).
Вихователь звертається здивовано:
- Ой, діти , що ж сталося? Мишка розбігалася і ненароком махнула хвостиком, перекинула тарілочку і намистинки з насіннячком змішалися.
- Що ж робити? А Мишка так любить поласувати насіннячком.
- Як нам допомогти Мишці?
- Давайте разом виберемо насіннячко у стаканчик.
(Діти вибирають з тарілочки тільки гарбузове насіння і кидають його у стаканчик).
Вихователь:
- Молодці, малята. Мишка дуже вдячна вам за допомогу. Вона поспішає до своїх малят-мишенят, бо вони хочуть їсти.
- Давайте висипемо це насіння Мишці у торбинку.
(Мишка зникає)
Вихователь:
- Діти , а Мищка нам залишила намистинки.
- А що з ними будемо робити?
- Я пригадала, що в нашої лялі Каті наближається день народження. І ми з вами з цих намистинок складемо намисто, яке і буде чудовим подарунком.
- Ось у мене є шнурівка на яку будемо нанизувати намистинки червоного і зеленого кольору (показую). (Закріплюю назви кольорів).
- Але щоб наші пальчики вправно працювали ми їх розімнемо.
Пальчикова гімнастика «Намистинки»
Намистинки в нас чудові,
Дуже просяться в долоні.
Кожну з них собі візьму
На долоньку покладу,
І на нитку нанижу.
(Діти виконують рухи руками пальчиків згідно прочитаного тексту).
- А тепер пора і приступати до роботи.
(Колективна робота дітей)
Вихователь:
- Яке гарне намисто? Ляля Катя буде дуже задоволена.
(Повторюємо назви зеленого і червоного кольорів).
Вихователь:
Дякую, мої малята,
Старанні дівчатка.
Відпочивати вже пора
Чекає вас цікава гра
- Мишка, напевно , вже нагодувала своїх діток, а в нас залишається тільки спогади про зустріч з нею.
- А ви хочете перетворитись у мишенят?
Корекційна вправа-танок «Веселі мишенята»
(Одягаю дітям наголівники «Мишка»)
Звучить музика під яку діти виконують вправи за вихователем: біжать на носочках, кружляють, присідають, в парах кружляють і ховаються, присівши і затуливши лице руками, («заховались у нірку»).
Вихователь:
Ми з вами дружно грали,
Настрій дуже гарний мали.
То ж пора вже до діток
У веселий дитсадок