Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №4 "Ромашка" Центр розвитку дитини

 

«У пошуках Сонечка» Конспект заняття з використанням ігрового стретчингу

Тема:«У пошуках Сонечка»

Конспект заняття з використанням ігрового стретчингу

 

Мета: Закріплювати у дітей знання про здоровий спосіб життя, розвивати, зміцнювати всі м’язи тіла (спини, хребта, плечового поясу, рук, ніг) розвивати гнучкість, пластичність. Дати дітям заряд позитивних емоцій, хорошого, бадьорого настрою; формувати навички доброзичливого спілкування з людьми, завжди підтримати, прийти на допомогу один одному; виховувати бажання займатись фізкультурою та спортом для зміцнення свого здоров’я.

 

Обладнання: спеціально підібраний запис музичного супроводу (шум, вітри, плескіт води, грім, шторм), запис відповідно до теми заняття; демонстраційний матеріал: з твердого картону, або будь-якого іншого твердого матеріалу, середньої величини (сонечко, місяць, морська зірка, павучок).

Хід заняття

 

Вступна частина:

Різновид ходьби:

Простий чіткий крок з відтягуванням носочка вперед і змахом рук;

на носочках, руки за голову,     на п’яточках, руки за спиною;

на зовнішній стороні стопи;

піднімають високо ноги зігнуті в колінах, руки зігнуті в ліктях перед собою, долоні до низу;  ходьба на прямих ногах (роботи).

І. Підготовча частина

Вправи на координацію рухів (3-4);

Танцювальні, ритмічні вправи (3-4).

ІІ. Основна частина

Сідають в позу слухання (по-турецьки). Зміна світла, під музичний супровід.

Звучить голос:    Якщо хтось мене чує, прошу, допоможіть, прийдіть мені на допомогу. Це я – Сонечко, мене викрав Змій – володар темряви. Прошу, допоможіть мені, до-по-мо-жі-ть…..

Ведуча: Повіяв вітерець, пролетів між нами та залишив нам чарівну паличку, яка перетворить вас на сміливих та хоробрих моряків, а ще наша чарівна паличка допоможе долати перешкоди, адже нас чекає незвичайна подорож через океан.         (Діти стають в два ряди)

Ведуча: Щоб визначити нам напрямок вітру, виконуємо вправу «Флюгер»

(зосередження уваги, рівноваги).   Виконання вправи В.П. – стати прямо, ноги ледь розставлені, руки вперед, паралельно до підлоги, кисті разом, долоні до низу. Дивитись на руки; 1-2 – повільно повернути корпус на 900 не відриваючи очей від рук. Ноги та стегна нерухомі, затриматись на деякий час.     3-4 – повільно повернутись у в.п. (Повторити – 3-4р.)

Ведуча: Напрямок визначили, вирушаємо в путь, сідаємо в човни.

Вправа «Човен» (зміцнення м’язів спини й черевного преса)

Виконання вправи: В.п. – лягти ниць, покласти руку за спиною, склавши кисті на хрестці. Ноги разом, носочки натягнуті. 1 – піднімати голову, груди й ноги, прогнувшись на животі, 2 – повернутись у в.п.

Ведуча: Посилюється вітер потрібно краще натягнути та закріпити вітрила Вправа на дихання «Вітер»

Виконання вправи: В.п. – ноги ледь розставлені. 1 2 – руки почергово вгору різкими рухами вдих; 3 – 4 – повільний видих руки донизу. Повторити 5-6р.

Поза слухання (сідають по-турецьки)

Ведуча: Наша подорож стає небезпечною, наближається шторм, нам допоможе чарівна паличка, яка перетворить нас на горішки.

Вправа «Горішок» (зміцнення хребта шляхом поворотів тулуба і нахилів його в сторони).

Виконання вправи: В.п. – сісти на підлогу, ноги зігнути у колінах, п’яти підтягнути до сідниць. Обхопити коліна руками, голову притиснути до колін.

1- перекотитись на спину;      2 – повернутися у в.п.

Рухи динамічні без затримок. (повторити 5-6 р.).

Ведуча: Шторм закінчився, а ось і місяць з’язвився на небі, він нам освітить шлях.

Вправа «Місяць» (зміцнення хребта шляхом поворотів тулуба і нахилів  в сторони).

Виконання вправи: В.п. – стати прямо, ноги разом, прямі руки підняті вгору, долоні усередину. 1 – повільно нахилити тулуб убік, доки руки й груди не стануть паралельно до підлоги. Ноги не згинати, тулуб не повертати. Затриматись якийсь час. 2 – повернутись у в.п. 3 – повторити все в інший бік. (Повторити 4-5р.)

Ведуча: А ось і Морська зірка, жителька океану, приєдналась до нашої подорожі, хоче нас підтримати, підбадьорити.

Вправа «Морська зірка». Виконання вправи: В.п. – стати прямо, ноги поставити якомога ширше, руки в сторони на рівні плечей, долонями вниз.

1 – повільно нахилитися, не згинаючи рук і ніг, торкнутись правою рукою лівої ноги, затриматися якийсь час.  2 – повернутися у в.п. 3 – 4 – повторити все в інший бік. Дихання: вдих у 2-й, 4-й фазі, видих у 1-й – 3-й фазі. (Повторити 6-8р).

Поза слухання (сісти по-турецьки)

Ведуча: Подорож океаном закінчилась, підпливаємо до берега, відпочинемо, врівноважимо дихання (спокійні, повільні вдих, видих). Далі продовжуємо  подорож  на суші, потрібно прив’язати наші човни.

Вправа «Вузлик» Виконання вправи: В.п. – сісти в позу прямого кута.

1 – покласти ліву ступню на праве стегно так, щоб вона притискалась до нижньої частини живота. Зігнути праву ногу в коліні й розташувати праву п’ятку біля зовнішньої поверхні лівого стегна, переносячи її через ліву ногу – повернути тулуб праворуч, зігнути праву руку в лікті, закласти її за спину й взяти рукою пальці правої ноги. Голову праворуч, ліва рука – на коліні лівої ноги. Затриматися якийсь час. 2 – повернутись у в.п.  3 – 4 – повторити все в інший бік, змінивши положення рук і ніг. (Повторити 3-4р.)

Ведуча: Подивіться, а ось і павучок, який хоче нам допомогти і вкаже нам дорогу до сонечка.

Вправа «Павучок» (зміцнення м’язів тазового пояса, стегон, ніг).

Виконання вправи: В.п. – стати, розставивши ноги якомога ширше, зігнути руки перед грудьми, долонями вперед.

1 – зігнути праву ногу в коліні, перенести на неї вагу тіла на ліву ногу, праву випрямити. Затриматись якийсь час (Повторити – 5-6 р.)

Ведуча: Привіт, Сонечко, іди до нас! Сміливці, хоробрі морячки прийшли тобі на допомогу, тепер тобі вже нічого не загрожує. (Сонечко – дівчинка дякує морячкам за допомогу)

ІІІ. Заключна частина. Ритмічний танок «Яблучко». Підсумок старань дітей.  Реверанс – дівчатка, чоловічий уклін – хлопчики.