Арт-терапевтичні поради для підготовки дитини до школи

• Звикаємо до простору. Сходіть з дитиною в школу погуляйте і помалюйте…класи і коридори (в альбомі). Перегляньте такий альбом декілька разів.
  • Формуємо ефективну активність. Перемальовувати через копірку або напівпрозорий папір будь-які зображення і робіть їх дуже схожими на оригінал.
  • Моделюємо соціальні контакти. Створіть ляльковий клас і вчителя і програвайте з дитиною різні ситуації від найпростіших…- «Хочу в туалет» і до конфліктних ситуацій.
  • Помалюйте зображення осіб з різними емоціями і пробуйте з дитиною малювати щось, що допоможе підняти або поліпшити настрій. Зробіть такий альбом для гарного настрою.
  • Привчайте дитину до шкільного ритму. Помалюйте автопортрети на тему «Я – учень» в різних ситуаціях: встаю в школу, снідаю перед школою, йду в школу…і так далі до вечора.
  • Учіть приймати різниці – формуйте толерантність. Підберіть картинки або фотографії різних шкільних ситуацій від радісних до конфузних і обговоріть з дитиною, нехай цей набір буде мовчазним помічником для дитини в подальшому процесі звикання до інших.
  • Укріпляйте руку і розвивайте дрібну моторику. Малюйте восковими олівцями, розминайте скульптурний пластилін і малюйте ним, ліпіть з глини.