Цікаві ігри для розвитку дітей вдома

Гра "Розклади столові прибори"

Варіанти гри:
1) кладемо картинку перед дитиною та просимо викласти прибори за зразком;
2) викласти прибори по памяті.

Сенсорний розвиток

Ігри з фарбою. "Кольорова водичка"

Для гри потрібні акварельні фарби, пензлики, 5 стаканчиків з водою. Розставте стаканчики в рядок, візьміть на пензлик фарбу (спочатку можна взяти фарбу улюбленого кольору дитини, аби викликати у неї зацікавленість у грі), розведіть фарбу у стаканчику з водою, коментуючи свої дії: "Зараз візьмемо на пензлик твою улюблену фарбу і опустимо у стаканчик з водою. Подивись, що вийшло. Як гарно! Правда ж?" Дитина може сидіти та зачаровано дивитися, як хмаринка фарби розчиняється у воді. Після цього вона може гратися у кольорову водичку сама.

"Змішуємо фарби"

Кольорову водичку зі стаканчиків зливаємо, змішуючи між собою та коментуючи дитині: "Із синьої та жовтої водички отримуємо зелену, із жовтої та червоної - оранжеву, з червоної та синьої - фіолетову..."

"Малюємо на мокрому папері"

Кладемо на стіл клейонку. Змочуємо аркуш паперу у воді (повністю) та кладемо його на клейонку. Пропонуємо дитині взяти пензлик, набрати фарбу та малювати на папері. Для початку батьки можуть самі продемонструвати дитині, як це робиться, або ж малювати разом з дитиною.  Також можна провести по малюнку з фарбами пензликом, змоченим водою. Вода змішуватиметься  з фарбою і утворюватимуться ніжні напівтони. Експериментуйте разом з дитиною!