Дихальна гімнастика - запорука здорових легень!

Дыхательная гимнастика для детей | Коделак®

Дихальна  гімнастика

Виконувати дихальну гімнастику зовсім нескладно, до того ж, якщо проводити  її  у формі гри, то вийде подвійний ефект. Дихальна гімнастика дуже корисна для організму дитини: вона покращує обмін кисню по всьому тілу, стимулює роботу шлунка і кишечника, серцевого м’яза. Крім того, якщо ваша дитина відрізняється гіперактивністю, то завдяки дихальній гімнастиці, вона навчиться розслаблятися, заспокоюватися. Важливо правильно підійти до самого процесу виконання вправ і результати вас вразять. Вправи краще виконувати на свіжому повітрі, але в такий небезпечний час, коли ми змушені дотримуватись умов карантину, її можливо проводити і в вашій оселі.

Повітряна кулька
Запропонуйте дитині лягти на підлогу і покласти руки на животик, уявивши, що у нього замість животика – повітряна кулька. Тепер повільно надуваємо кульку, тобто животик, а після того, як мама грюкне в долоні (через 5 секунд) – кульку здуваємо. Виконувати цю вправу можна разом з малюком, повторюючи 5 разів.

Хом’ячок
Ця вправа дуже подобається дітям. Адже вона проста і дуже весела. Запропонуйте малюкові зобразити хом’ячка, надувши щічки і пройтися так 10 кроків. Після чого, повернутися і ляснути себе по щічках, таки чином випустивши повітря. А потім пройти ще кілька кроків, дихаючи носом, як би винюхуючи нову їжу для наповнених щічок. Повторіть кілька разів. Сміх і веселощі – гарантовано.

Курочка
Малюк сидить на стільці з опущеними руками, потім робить швидкий вдих і піднімає ручки до пахв, долонями вгору, зображуючи крила курочки. На видиху, крильця опускаємо, повертаючи долоні вниз.

Водолаз
Запропонуйте дитині позмагатися з вами, уявивши. Що ви опускаєтеся на дно океану, як справжні водолази. Наскільки він зможе затримати дихання?

Крім цього, купіть дитині мильні бульбашки – це теж відмінна гра і тренування дихальної системи.

Півник

Стати прямо, ноги нарізно, руки опустити. Підняти руки в сторони, а потім плескати ними по стегнах. Видихаючи, промовляти „Ку-ку-рі-ку”. Повторити 5-6 разів.

Гуси летять

Повільна ходьба упродовж 1-2 хвилин. Піднімати руки в сторони – вдих, руки вниз – видих, промовляти „г-у-у-у-у”.

У рухливих іграх, використовуйте звукові вправи, такі як клич індіанців (прикриваючи рот рукою, видаємо будь-які голосні звуки). Насправді, ідей для ігор з елементами вправ дихальної гімнастики – безліч. Все залежить від вашого з малюком ентузіазму та бажання.

Дыхательные упражнения Картинки по запросу дыхательная гимнастика для детей в картинках | Гимнастика, Упражнения для детей